Svatební fotograf | Praha

„ Nejlepší fotografie je výsledkem osobního přístupu... “

michael-kudela

Mgr. Michael Kudela, profesionální fotograf

Praha 10 - Kolovraty
tel.: 777 663 118
michael@fotomichael.cz

Narodil jsem se v Praze, kde také stále žiji. Fotografování se věnuji od roku 1995. Od reportážní fotografie pro časopisy jsem se dostal k portrétní a svatební fotografii. Fotografuji nejen v Praze, ale po celé České republice.

Moje motto zní: „Nejlepší fotografie je výsledkem osobního přístupu.“
wedding-photo-prague-8

Mám řád přirozenou fotografii vystihující osobnost i prostředí. Na svatbách často slýchám: Mě nefoťte, já na fotkách nevypadám dobře. Nevěřím, že je někdo nefotogenický. Je pouze na fotografovi, aby uplatnil své znalosti, zkušenosti a osobní přístup tak, že s výsledkem bude spokojen nejen autor, ale především ten, kdo je na fotografii.

wedding-photo-prague-11

Při focení používám výhradně profesionální techniku značky Nikon, aktuálně top model D810, který je v současnosti nejkvalitnějším fotoaparátem pro svatební fotografii (viz odkazy vlevo), a jako záložní D300. Moje nejoblíbenější objektivy pro svatební účely jsou světelné 24-70/2.8 a 50/1.4 nebo 85/1.8. Ke standardní nabídce v rámci zakázky patří základní i pokročilé retuše v profesionálních programech. Dávám ale přednost dobře provedené fotce než nepřirozeně silné retuši, jakkoli pochopitelně vše fotografuji do formátu RAW a celou sadu snímků jeden po druhým následně upravuji v počítači.

svatebni-foto-praha-vrtbovska-zahrada-12

Samozřejmostí je
nenápadnost, důstojné oblečení, ale i schopnost zorganizovat vše potřebné. Zakládám si na dochvilnosti a smyslu pro detail. Pokud mě chcete vidět při práci, zde je pár fotografií z „akce“. Pro svatby cizinců nebo se zahraničními hosty může být výhodou moje znalost cizích jazyků: angličtiny a italštiny na pokročilé úrovni, domluvím se ale i německy a mám základy francouzštiny a ruštiny. Uplatní se to nejen u svatebních hostů, ale třeba když potřebujete zapojit turisty v Praze do netradičních svatebních fotografií - i to je někdy práce fotografa.

Svatebni-Foto-Plzensky-Pivovar-46
Reference
Reportáže, portréty a rozhovory v časopisech Auto motor a sport, Auto 7, Auto Tip, Svět motorů.
Vítězný snímek v soutěži Nikon Kalendář 2013, finalista v soutěži Nikon Kalendář 2014, druhé místo v soutěži ČSO v r. 2014.

laferrari-aperta-v-česku-8

Osobní reference na vyžádání, rád zprostředkuji kontakt.


Photographer using professional equipment