Fotomichael.cz | Fotografie na úrovni

„ Nejlepší fotografie je výsledkem osobního přístupu... “

Zlata Adamovská

Fotografování této známé a oblíbené herečky a oceňované dabérky se týkalo automobilových témat a hlavním překvapením bylo, že Zlata Adamovská, dáma v každém směru, je velkou fanynkou aut. Dokonce jim rozumí víc než leckterý muž!

Už příjezd byl famózní: s docela velkým MPV se trefila do vyhrazené prostoru na první pokus, s nadšením předvedla, co umí nejnovější navigace a ještě se pochlubila, že vyměnit kolo pro ni není žádný problém. Když jme ji fotografovali podruhé, zase přijela v novém SUV, opět suverénně a mimochodem včas. Což u slavných osobností nebývá vždy zvykem…

"Nikdy jsem nečekala na nějakého kavalíra silnic. Prostě jsem šla do kufry pro hever a kolo vyměnila. Jednu dobu u nás často psával s bývalým manželem Radkem Johnem svůj scénář režisér Filip Renč. Jednou odjel a vrátil se za pět minut, jestli si může od nás zatelefonovat. Že píchnul pneumatiku. Já jsem říkala: kam bys volal, já ti ji vyměním. A taky že jo. Takové žihadlo měl, sporťáka, a on pak dával k dobrému, jak mu u něj Adamovská měnila kolo!"

A tipnete si její první auto? Je to těžká hádanka - byl to Trabant Kombi…

Rozhovor se Zlatou Adamovskou vyšel v Auto motor a sportu Pro ženy v roce 2011, nejnovější fotografie pocházejí z vydání v roce 2015.


zlata-adamovska-foto-01zlata-adamovska-foto-02zlata-adamovska-foto-03zlata-adamovska-foto-04zlata-adamovska-foto-05zlata-adamovska-foto-06


Tomáš Klus

Tomáše Kluse jsem měl možnost fotografovat v dobách jeho největší slávy a při rozhovoru v prostředí sponzorské značky Volvo dokazoval, že vše, co dělá, má pro něj velký smysl. Ačkoliv byl zrovna nastydlý, přijel s nakažlivě dobrou náladou a fotografování byla opravdu příjemná zkušenost.

tomas-klus-01tomas-klus-02tomas-klus-03tomas-klus-04tomas-klus-05tomas-klus-06tomas-klus-07tomas-klus-08tomas-klus-09tomas-klus-10tomas-klus-11tomas-klus-12
Jitka Čvančarová

Pro leckoho méně známá herečka, ale o to příjemnější společnice na rozhovor Jitka Čvančarová přijala žádost o rozhovor i bez toho, že by byla sponzorsky vázána s nějakou firmou - v dnešní době opravdu neobvyklá věc. Má rada auta a jako bývalá moderátorka motoristického pořadu se ráda nechala zvěčnit se svým soukromým vozem. A uznejte sami, že jí to slušelo…

jitka-cvancarova-01jitka-cvancarova-02jitka-cvancarova-03jitka-cvancarova-04jitka-cvancarova-05jitka-cvancarova-06jitka-cvancarova-07jitka-cvancarova-08

Jan Kraus

Rozhovor s mistrem mluveného slova, břitkým glosátorem a těžko překonatelným speakerem byl docela výzvou. Focení jsem se málem obával. Skutečnost ale byla úplně jiná.

Respekt před rozhovorem narostl pár dní před dohodnutým termínem, kdy Jan Kraus nekompromisně odešel ze studia Barboře Tachecí. Jenže se ukázal jako profesionál. Přišel na čas, auto měl nablýskané a připravené k focení a spontánně odpovídal na otázky.

Největší překvapení přišlo při focení s autem. "Když byste se necítil pohodlně, klidně mi to řekněte," navrhl jsem. "Takový Jiří Bartoška mi rovnou řekl, že nebude stát u kapoty jako nějaká pi..," pobavil jsem pana Krause. Ten se ale nenechal vyvést z konceptu: "Když jsem přistoupil na užívání sponzorského auta, tak němu takové focení patří. Takže si mě organizujte, jak potřebujete vy."

A co zajímavého zaznělo v rozhovoru, který se točil kolem aut a žen a Jan Kraus v něm nešetřil svým specifickým humorem? "Taková žena je kreatura," perlil pobaveně, "když ji ohromíte vozem, tak si musíte být vědom, že to bude asi pěkný zvíře! Já balil holky na aerovku."

Rozhovor s Janem Krausem vyšel v Auto motor a sportu Gentleman v roce 2011.

jan-kraus-01jan-kraus-02jan-kraus-03jan-kraus-04jan-kraus-05jan-kraus-06jan-kraus-07


Jaroslav Svěcený

Málokterá známá osobnost je takový znalec aut jako houslista Jaroslav Svěcený. Zakládá si na tom, že s autem cítí, a dokáže proto jet s velmi nízkou spotřebou. Dokonce se zúčastnil několika soutěží, v nichž porážel i odborníky v této disciplíně. A jak sám říká, stačí prý jen poslouchat motor. Určitě se na jeho schopnostech projevuje jeho hudební sluch, zkrátka slyší víc než my, běžní řidiči.

jaroslav-sveceny-01jaroslav-sveceny-02jaroslav-sveceny-03jaroslav-sveceny-04jaroslav-sveceny-05jaroslav-sveceny-06jaroslav-sveceny-07jaroslav-sveceny-08